Dekoracje i prezenty z okazji osiemnastych urodzin
felieton porady

5 pomysłów na prezent na 18 urodziny

Osiemnaście lat to wyjątkowy wiek, ale tylko Ci, którzy musieli kupić prezent na te właśnie urodziny wiedzą, że nie jest to proste zadanie. Przekroczenie granicy osiemnastu lat jest ważną datą. W perspektywie późniejszych lat może nie tak bardzo, ale gdy zbliżają się te osiemnaste urodziny, jest to istotne wydarzenie. 

Myślę, że każdy siedemnastolatek zgodzi się ze mną, że już nie może się doczekać swoich osiemnastych urodzin. Zresztą myślę, że wielu z nas (tych, u których dowód kłamie, bo przecież cały czas mamy osiemnaście lat!) pamięta ten czas wejścia w dorosłość. Z praktycznego punktu widzenia niewiele się zmienia, ale przekroczenie tej granicy to moment, gdy stajemy się dorośli. A potem zadajemy sobie pytanie: Dorosłość, kiedy to się stało?.

Okładka własnoręcznie wykonanej kartki na 18 urodziny

Tak, czy inaczej mając osiemnaście lat nie zastanawiasz się nad tym, ale gdy jesteś starszy i musisz kupić prezent dla osiemnastolatka jest to trudne zadanie do wykonania. Jasne, można w ostatniej chwili skoczyć do sklepu i kupić szybki prezent. Ale skoro to takie ważne wydarzenie to może warto się postarać i zrobić lub kupić wyjątkowy prezent, który będzie pamiątką? W związku z tym, że teraz moja siostra świętuje swoją osiemnastą jesień – mam dla Was kilka propozycji na prezent na osiemnaste urodziny.

1. FILMIK ZE WSPOMNIENIAMI

Filmik ze wspomnieniami można zrobić na kilka sposobów. Może to być nagranie wszystkich znajomych i rodziny, którzy składają życzenia solenizantowi. Albo może to być zlepek kilku filmików nagranych podczas Waszych przygód. Może to być zbiór zdjęć z osiemnastu lat życia. Ostatnia opcja to bardzo intymny i prywatny prezent, ale wierzę, że dla najbliższej rodziny się sprawdzi.

Myślę, że jest jeszcze kilka innych możliwości zrobienia takiego filmiku ze wspomnieniami, ale z pewnością niezależnie od formy będzie to świetna pamiątka na lata. Przy okazji zdradzę, że właśnie na tę ostatnią opcję zdecydowałam się przy okazji urodzin siostry. Prezent podobał się bardzo i zrobił furorę wśród bliższej i dalszej rodziny, ale także wśród znajomych.

Filmik ze wspomnieniami na 18 urodziny
Pobrane z Pixabay

2. KOLAŻ ZE ZDJĘĆ

Kolejną pamiątką, która wykorzystuje zdjęcia jest oczywiście kolaż. Wystarczy zebrać fotografie, na których jesteście razem lub w towarzystwie większej ilości znajomych i ułożyć je na wybranej kartce papieru. Można to zrobić zarówno w formie elektronicznej i wydrukować całość, albo wydrukować tylko fotografie i przykleić je do kartki papieru. Można dopisać życzenia lub jakiś cytat i pamiątka gotowa.

Dostałam taki kolaż na osiemnastkę – świetny prezent, do dziś wisi na ścianie. Poniżej przykład jak to może wyglądać. Mam nadzieję, że moja „Siostra” nie obrazi się za opublikowanie jej pracy.

Kolaż ze zdjęć na 18 urodziny

Zobacz także: Kolejne inspiracje na prezenty ze zdjęć znajdziecie na blogu Naprawdę… Nie na żarty. Zapraszam!

3. BIŻUTERIA (Z GRAWEREM)

Niezależnie od tego, czy jest to prezent dla dziewczyny, czy dla chłopaka to wybór biżuterii jest ogromny – bransoletki, pierścionki lub sygnety, naszyjniki z blaszką. Na każdej z tych rzeczy można zrobić grawer z datą urodzenia, czy innym napisem. Ewentualnie pozostawić bez żadnego napisu. Jednak to jeden z tych prezentów, przy których trzeba uważać. W końcu, jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Biżuteria na 18 urodziny
Pobrane z Pixabay

4. PAMIĄTKA Z DZIECIŃSTWA

To jest opcja bardziej dla najbliższej rodziny, niż tej dalszej, czy znajomych. Pamiątka z dzieciństwa to rzecz, której znaczenie zrozumieją jedynie wtajemniczeni. Z jednej strony mogą to być rzeczy z wczesnego dzieciństwa, takie jak pieluchy, smoczki, czy butelki. Ale późniejsze życie również można w to wpasować. Jeśli solenizant jest biolchemem to śmiesznie przedstawiona tablica Mendelejewa będzie świetnym pomysłem. Warto, żeby w tym wypadku był to raczej zbiór rzeczy, niż pojedynczy przedmiot.

Moja mama przygotowała takie pudełko ze wspomnieniami na osiemnaste urodziny i moje, i mojej siostry. Obie dostałyśmy po osiemnaście przedmiotów – jeden na każdy rok naszego życia. Świetna sprawa, a ile przy tym wspomnień, śmiechu i łez. Między innymi obie znalazłyśmy dziecięce smoczki.

Smoczek dziecięcy jako pamiątka na urodziny
Pobrane z Pixabay

5. INNOWACYJNA KARTKA Z ŻYCZENIAMI

Prezent prezentem, ale życzenia urodzinowe można złożyć w niestandardowy, interesujący, a przede wszystkim dopasowany do solenizanta sposób.

Urodziny obchodzi zapalony piłkarz? Piłka z życzeniami i podpisami to świetna kartka, ale również pamiątka. Dla wspomnianego wyżej biolchema dobrym pomysłem może być zestaw fiolek – jedna fiolka, jedno życzenie.

Tutaj oczywiście, ważne jest żeby znać pasje i zainteresowania solenizanta. Choć mogą to być rzeczy związane z Waszymi przygodami z przeszłości. Jakimi? To pozostawiam Waszej kreatywności. Moi znajomi na moją osiemnastkę zrobili mi taką kartkę. Na początku wpisu jest okładka, a poniżej jej wnętrze.

Własnoręcznie wykonana kartka na 18 urodziny

Wyjątkowy osiemnastolatek to wyjątkowy prezent

Mam nadzieję, że kogoś zainspirowałam do wykonania pamiątkowego prezentu dla osiemnastolatka. Każdy z tych pomysłów to pamiątka, ale szczerze mówiąc nie ma nic lepszego. Teraz, gdy nadchodzi czas moich urodzin mam inne życzenia urodzinowe. Ale gdy miałam osiemnaście lat chciałam prezentów-pamiątek i już teraz wiem, że to był dobry pomysł.

Może macie inne propozycje na prezent na osiemnaste urodziny? Pochwalcie się w komentarzach, co dostaliście na swoje wejście w dorosłość, albo co kupowaliście na osiemnastki.


Zobacz także: Matura – jak przetrwać z maturzystą pod jednym dachem?


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

8 KOMENTARZY

  1. pamietam jak moja mama pytala sie córciu co chcesz na 18 ste urodziny a w tym roku skończyłam już 31 lat 😀

  2. W kręgu moich znajomych chyba nikt nie wyprawiał przyjęcia osiemnastkowego. Ewentualnie domówki w małym składzie, więc nie szalałam z prezentami. Robiłam jak zwykle, pytałam co kto chce i na tej podstawie wybierałam. Z przyjaciółką mamy zasadę, że przed urodzinami mówimy, jakie kosmetyki nam się kończą i wtedy dostajemy je od siebie w prezencie 😀

    • To też jest jakieś rozwiązanie 😀 Choć z doświadczenia wiem, że nie zawsze się sprawdza. Ale skoro u Ciebie działa to super! 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.