Kartka świąteczna z prezentami, świętym Mikołajem, choinką i bałwankiem
felieton porady

5 pomysłów na szybki prezent

Święta to czas dla rodziny i przyjaciół, ale to także czas dzielenia się prezentami. Do Wigilii zostało kilka dni, a Ty nadal nie masz prezentów? Kilka moich propozycji i inspiracji na prezentowe sytuacje awaryjne.

Święta to czas dla rodziny i przyjaciół, czas dla nas samych. To te chwile, kiedy zapominamy o wszystkich zmartwieniach i cieszymy się chwilą obecną. To wszystko pięknie brzmi, prawda? Ale niestety łączy się to też z innymi – mniej lub bardziej przyjemnymi sprawami.

Przedświąteczne zakupy to dla jednych najlepsza zabawa, a dla innych najgorsza katorga, ale chcąc czy nie prezenty to nieodłączna część Świąt Bożego Narodzenia. Dostawanie prezentów jest przyjemne, ale jeszcze przyjemniejsze jest dawanie ich najbliższym.

Zostały ostatnie dni i wiem, że zakup prezentów na ostatnią chwilę to nie tylko mój problem. Mimo to mam kilka propozycji, które mogą sprawdzić się w tej sytuacji. Poniżej moje TOP 5 – wszystkie wypróbowałam! Sprawdzą się zarówno na święta, jak i na urodziny, czy inne okazje. Zaznaczę tylko, że poniższa kolejność jest przypadkowa. Ostatecznie wszystko i tak zależy od osoby, którą chcemy obdarować.

1. KSIĄŻKA

Często im prościej tym lepiej. Gdy kończą mi się pomysły wybieram się na spacer po Empiku w poszukiwaniu inspiracji. Rzadko nie kończyło się to zakupem książek. Myślę, że nikt nie pogardzi ciekawą lub zabawną lekturą. Tym bardziej, że niekoniecznie musi być to powieść. Może poradnik, książka kucharska albo zbiór sucharów? Wychodzę z założenia, że dla chcącego zawsze się coś znajdzie. Kilka podpowiedzi znajdziecie w moich recenzjach.


Zobacz także: Jak nie wydać fortuny na książki?


2. ŚWIĄTECZNY KUBEK

Czerwone skarpetki w gwiazdki, choinki i mikołaje to przeżytek. Teraz świąteczną atmosferę tworzą śliczne kubki z reniferami i zwierzątkami w czapkach świętego Mikołaja. Kto nie ucieszy się z dużego kubka, w którym może napić się kawy, ulubionej herbaty lub gorącej czekolady?

3. ROZWIJAJ ZAINTERESOWANIA

To jeden z tych pomysłów, które wymagają dobrej znajomości bliskich, ale również chwili zastanowienia. Pomyśl, co ta osoba robi w wolnym czasie. Zastanów się, co jest jej pasją. A gdy już znajdziesz to kup coś, co się z tym wiąże.

Siostra lubi malować paznokcie? To może jeden lakier, dwa, ewentualnie siedem. Brat jeździ na rowerze i kocha pizzę? Gdzieś w „głębiach internetów” widziałam nóż do pizzy w kształcie roweru. Taka prosta rzecz, a cieszy.

4. RAMKA ZE ZDJĘCIEM

Wiem, że pewnie większość pomyśli „głupota”, ale ja się z tym nie zgadzam i będę broniła tego pomysłu. Jasne, niekoniecznie kupimy ramkę i włożymy wspólne zdjęcie koleżance, którą wylosowaliśmy na „Mikołaja” w pracy czy szkole. Ale jest to świetny prezent dla bliskich przyjaciół, rodziny, partnerów. Wiem, co mówię – dawałam, dostawałam i zawsze wszyscy byli zadowoleni.

5. KARTA PODARUNKOWA

A gdy już żaden pomysł nie pasuje to karta podarunkowa może być najlepszym wyjściem z sytuacji. Kobiety kochają ,,darmowe” zakupy, a i mężczyźnie czasem coś się przyda. Jest to droższy prezent (bo najtańsze karty to te za 50 złotych), ale myślę, że się opłaca. Warto tylko przemyśleć, które sklep będzie najlepszy.

Powodzenia w zakupach! A w komentarz podzielcie się Waszymi pomysłami na prezenty.


Zobacz także: 5 pomysłów na prezent na 18 urodziny


Życzę Wam wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Odpocznijcie, najedzcie się i spędźcie ten szczególny czas z Najbliższymi.


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.