Prezent na święta Bożego Narodzenia
codzienność felieton

Czym są święta bożego narodzenia?

Święta bożego narodzenia, czyli czas miłości, spędzony z rodziną w odpoczynku i spokoju. Ale czy na pewno święta bożego narodzenia tym są w XXI wieku? Zdaje się, że z roku na rok w święta jest więcej nerwów niż spokoju, więcej internetu niż rodziny. 

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Ale że to już jutro? Jak to możliwie? Kiedy? Czy nie takie pytania zadaje sobie dzisiaj większość z nas? Bo jeszcze prezenty nie spakowane (oby kupione!), pierogi nie ugotowane, choinka nie ubrana, a ciasto nie upieczone. 

Święta Bożego Narodzenia w biegu

Święta to gotowanie, pieczenie, pogoń za prezentem idealnym, ubieranie choinki (bo muszę mieć ładniejszą, niż somsiad) i cała reszta rzeczy do zrobienia. Zazwyczaj w biegu, bez zastanowienia. Może właśnie dlatego coraz mniej osób czuje, tzw. ducha świąt. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego zapomnieliśmy, czym powinny być święta?


Zobacz także: 5 pomysłów na szybki prezent


Kilka, hm… właściwie już teraz to kilkanaście, lat temu święta bożego narodzenia kojarzyły mi się z dobrym jedzeniem, czasem spędzonym z rodziną i oczywiście prezentami od świętego Mikołaja. Chyba ten wolny czas z rodziną był najważniejszy. Teraz to już trochę tak nie wygląda. I nie winię za to mojej rodziny, bo jak rozmawiam ze znajomymi to niestety u wielu wygląda to bardzo podobnie. 

Im więcej mamy lat, tym więcej zauważamy. Bo święta to nie jest już posprzątanie pokoju, ubranie choinki i bycie grzecznym, żeby święty Mikołaj na pewno przyszedł. Święta to szukanie prezentów i bardzo dużo czasu spędzonego na gotowaniu. To również umawianie, gdzie i którego dnia będziemy jeść obiad i co będziemy robić. To także martwienie się o to, czy wypłata na pewno wystarczy na wszystko, co jest potrzebne w ten magiczny czas.

Zatrzymajmy się w te święta

Myślę, że dzień przed Wigilią to dobry czas, żeby się zatrzymać i zastanowić, czym właściwie są dla nas święta i jak właściwie powinniśmy je spędzić. Jak spędzacie tegoroczne święta bożego narodzenia? Co jest dla Was w tym czasie najważniejsze? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach.


Zobacz także: Jak nie mówić „nie”? Powiedz tak! Znaczenie słów w życiu codziennym


W tym roku życzę Wam spokoju, odpoczynku i wspaniałego czasu w rodzinnej atmosferze. Zastanówcie się również, co jest w życiu najważniejsze, bo myślę, że to najlepszy czas na takie przemyślenia. Zapomnijcie o telefonach, komputerach i obowiązkach, po prostu cieszcie się tym, co macie i bądźcie za to wdzięczni. I oczywiście, standardowo, pysznego jedzenia, bogatego Mikołaja i śniegu (dla tych, którzy go lubią).

W prezencie ode mnie dla Was moja ulubiona świąteczna piosenka. WESOŁYCH ŚWIĄT!

Czerwone Gitary – Dzień jeden w roku

Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.