Słońce odbijające się w Bałtyku na Helu
codzienność felieton

Jak jest teraz?

To jak wygląda nasze życie zależy tylko od nas. I kilku dodatkowych czynników, które mogą nam pomóc w kształtowaniu szczęśliwej przyszłości.

Jak jest teraz? Teraz jest dobrze. Wiem o sobie dużo więcej, inaczej patrzę na świat. Kierują mną zupełnie inne racje. Właściwie wszystko się zmieniło i cały czas się zmienia. Tym razem trochę więcej o tym, co jest teraz. Takie krótkie wprowadzenie do tego, co będę pisać później. Co w moim życiu się liczy? Dlaczego wyglądało ono tak, a nie inaczej?

WIEDZA

Jestem bogatsza o wiedzę. Wiem wiele więcej na temat siebie i otaczającego mnie świata. Wiedza ta pomaga mi w odnalezieniu się w nowej sytuacji, zrozumieniu jej i podjęciu odpowiedniej decyzji. Wiedza jest pewną podstawą życia i zachodzących w nim zmian. Nie poprzestaję na tym, co wiem. W końcu uczymy się całe życie.

Istotą posiada wiedzy jest korzystanie z niej.

Konfuncjusz

DOŚWIADCZENIE

Ale wiedza nie bierze się znikąd. Kluczowe jest doświadczenie. Przeszłość ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Każde doświadczenie to lekcja. Każda lekcja to nauka. Zmiany w naszym życiu kształtują się przez doświadczenia.

Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy,
kiedy TY stajesz się lepszy.

Brian Tracy

OTOCZENIE

„Pięciu Twoich najbliższych znajomych określa jaki jesteś” – ktoś mi tak kiedyś powiedział i wiecie co? Całkowicie się z tym zgadzam. Bo przyciągamy do siebie ludzi podobnych do nas samych. Lepiej dogadujemy się z osobami o podobnych poglądach, zainteresowaniach, czy pracujących w tym samym zawodzie. Dlatego warto zwracać uwagę na to, kim są osoby, z którymi się przyjaźnimy. I pamiętać, że nie każdy jest taki, jakim wydaje się na początku.

Z jakim przystajesz, takim się stajesz.

MOTYWACJA

Wszystko, co się dzieje, dzieje się z jakiegoś powodu. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Do wszystkiego, co robimy, do każdej decyzji, którą podejmujemy mamy jakiś powód. Innymi słowy do zrobienia czegokolwiek potrzebujemy jakieś, mniejszej lub większej, motywacji. Raz to będzie słowo „proszę”, a w innym przypadku chęć lepszego zaprezentowania się przed innymi. Ale najlepszym motywatorem jest palący, niepowtarzalny cel, do którego dążymy.

Jeśli nie postawisz sobie celu w życiu, łatwo się w nim pogubisz.

PRAWO PRZYCIĄGANIA

Wierzę w prawo przyciągania i korzystam z niego każdego dnia. Jest to filozofia zgodnie, z którą to na czym się koncentrujesz rośnie. Najprostszym sposobem, aby to zobrazować jest szukanie miejsca postojowego na zatłoczonym parkingu w centrum handlowym. Jeśli kierowca będzie skupiał się na tym, że tego miejsca nie będzie to tak też się stanie, a co za tym idzie będzie jeździł w kółko i się denerwował. Jeśli natomiast skupi się na tym, że na pewno znajdzie miejsce to nie będzie go długo szukał.

Więcej na temat prawa przyciągania przeczytacie we wpisie: Prawo przyciągania – jak działa w praktyce i jakie daje efekty?

Czy uważasz, że możesz, czy uważasz, że nie możesz, w obu przypadkach – masz rację.

H. Ford

Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.