Śnieżynki zapowiadające nowe cele w 2019 roku
codzienność felieton

Jaki będzie rok 2019?

Rok 2019 – co odróżni go od 2018? Jaki będzie Nowy Rok? Postanowienia noworoczne z roku na rok albo zmieniają się diametralnie, albo są identyczne, jak rok wcześniej. Szkoda, że niestety nic więcej z tego nie wynika. Bo samo wyznaczenie celu to za mało, żeby go osiągnąć. Trzeba jeszcze się zaangażować.

Raz w roku, zimą, dokładnie w styczniu, większość z nas siada w ciszy i zaczyna zastanawiać się nad postanowieniami noworocznymi. O tym jak dotrzymać obietnic noworocznych pisałam rok temu – Postanowienia noworoczne – jak ich dotrzymać? 5 zasad wyznaczania celów. Polecam zajrzeć przez wyznaczeniem celów na Nowy Rok.

Tak czy inaczej jedni mówią, czego to oni nie zrobią w Nowym Roku, a pozostali twierdzą coś w stylu „w tym roku nie mam postanowień noworocznych, co będzie to będzie”. No właśnie, ale jeśli nie mam celów, ani postanowień noworocznych, to jaki będzie Nowy Rok? Co osiągnę? Co zrobię ze swoim życiem? Czy coś się zmieni, czy nadal wszystko będzie dokładnie takie same?

Ja wiem, że większość osób nie myśli o tym w ten sposób, ale wierzę, że niektórzy się nad tym zastanawiają. Szczególnie Ci, którzy przekonali się, że jeśli nie masz w życiu wyznaczonego celu to każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. W tym momencie przypomina mi się dialog z filmu „Zanim odejdę” by Netflix.

— Miałaś kiedyś tak, że każdy twój dzień wygląda tak samo, zmieniają się tylko detale?
— (śmiech) Całe moje życie tak wygląda.

Co zmienić w roku 2019?

Życzę Wam, żeby rok 2019 nie wyglądał, tak jak sugeruje rozmówczyni z tego dialogu. Co zrobić, żeby tak nie było i żeby rok 2019 był taki, jaki rzeczywiście chcecie? Odpowiedź jest prosta, wyznaczcie cele.

Ja wiem, że to brzmi bardzo górnolotnie. Wiem, że trochę coachingowo. Ale z doświadczenia wiem też, że to jedna z najważniejszych rzeczy, żeby życie tak jak chcemy.

Pamiętajcie jednak, że nie jest to proste. Bo to, że powiecie sobie, że chcecie coś osiągnąć wcale nie oznacza, że Wszechświat „pójdzie Wam na rękę” i wszystko będzie super. Bardzo bym chciała, ale to niestety tak nie działa. Musicie spełnić kilak warunków, ale dwa są według mnie kluczowe. 

Musicie bardzo, bardzo tego chcieć. Mieć świadomość, że jeśli nie osiągniecie tego celu to Wasze życie będzie zdawało się nie pełne, pozbawione jakiegoś ważnego elementu. 

Brzmi dziwnie? To jest kwestia wewnętrznej motywacji, bez której nie będziecie w stanie nic osiągnąć. Jeśli czegoś nie potrzebujecie, to po co macie się starać? Jeśli coś nie jest w waszym życiu konieczne to Wasza podświadomość zrobi wszystko, żeby Was do tego przekonać. Nawet jeśli z logicznego punktu widzenia będziecie twierdzić inaczej. 

Zacznij działać! 
Nie jutro. Nie od poniedziałku. Nie od następnego miesiąca. Teraz, już, natychmiast. 

„Jutro” nie nadejdzie nigdy. Przecież jeśli dziś jest niedziela, a „jutro” jest poniedziałek. To gdy obudzicie się w poniedziałek to nie będzie on „jutrem” tylko będzie „dzisiaj”. Wbrew pozorom to logiczne i jak przemyślicie to na spokojnie to na pewno przyznacie mi rację. 

Życzenia na rok 2019

To jeszcze raz. Jaki będzie rok 2019? Lepszy, ciekawszy, intensywniejszy. Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja na dzień przed Sylwestrem i rozpoczęciem Nowego Roku chcę Wam życzyć wytrwałości. Nie tylko w dążeniu do wyznaczonych celów, ale także, abyście trwali przy swoich poglądach, niezależnie od poglądów innych. Życzę Wam również, żeby rok 2019 był wyjątkowy – a co oznacza to słowo. Interpretację pozostawiam Wam. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Jakie macie postanowienia noworoczne? Wyznaczyliście już cele? Czy raczej trzymacie się zasady „co ma być to będzie”?


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

6 KOMENTARZY

  1. Najbardziej przemawia do mnie rada z rozpoczęciem działania w tej chwili. Zawsze ciężko jest mi się przełamać, czasem się boję, i odkładam plany, marzenia, cele na ”jutro”. Może tym razem się uda i rok 2019 będzie pełen zmian… Chciałabym. 🙂 I tego również Tobie życzę! Pozdrawiam. 🙂

    • Ktoś mi kiedyś powiedział: „jak nie zaczniesz TERAZ, to nie zaczniesz NIGDY” 😀 Dziękuję. Jakie masz cele na 2019?

  2. Sama nic nie planuje na następny rok myślę, że jestem tak młoda, że jeszcze mogę żyć chwilą i tak będzie w następnym roku. Najlepiej na tym wychodzię

    • Wyznaczanie celów to nie planowanie. Cel to coś, co chcesz osiągnąć, albo zrobić. Nie zawsze jest to, to samo, co planowanie. Więc może zamiast zastanawiać się nad planami na 2019 może warto zastanowić się, co chcesz zrobić? 🙂

    • Świetnie słyszeć, że jest ktoś kto rzeczywiście realizuje cele. Gratuluję i trzymam kciuki, żebyś w 2019 też wszystko zrealizowała 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.