Okładka książki "Moje serce w dwóch światach" Jojo Moyes
książka recenzja

„Moje serce w dwóch światach” Jojo Moyes

„Moje serce w dwóch światach” to kolejna część historii Lou Clark. Wyjątkowa powieść Jojo Moyes to jedna z historii, która zmienia nasze myślenie i pokazuje zupełnie nową perspektywę. Historia, która ukazuje świat nie takim, jakim chcemy go widzieć, a takim, jakim jest w rzeczywistości. Historia, która na długo pozostaje w naszych sercach. 

Wyjątkowa Louisa Clark powraca, tym razem, mając przed sobą cały Nowy Jork. Rodzina, przyjaciele, chłopak – zostali w domu, a ona musi stawić czoła nowym wyzwaniom i możliwościom. Łatwo nie jest, ale w końcu nie z takimi problemami sobie radziła. Przyszła pora, aby zastosować się do wszystkich nauk Willa Traynora.

Nowe wyzwania Lou Clark

Dzięki rekomendacji przyjaciela, Nathana, dostała pracę w jednej z najbogatszych dzielnic Nowego Jorku, ma być asystentką i przyjaciółką Agnes Gopnik. Może to być dla niej ogromna szansa, ale jednocześnie jedno z najtrudniejszych zadań, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Ale czy może być coś trudniejszego, niż opieka nad mężczyzną z paraliżem czterokończonowym?

Nowa przełożona Louisy, Agnes Gopnik, to Polka, która wzięła ślub z bogatym, znanym biznesmenem Leonardem Gopnikiem. Kobieta musiała odnaleźć się w zupełnie innej, nieprzychylnej rzeczywistości, a to doprowadziło do depresji i problemów towarzyskich w środowisku męża.

Lou ma być dla niej wsparciem, co w świecie, w którym rządzą pieniądze i to, czy zakładasz na siebie ubrania z najnowszych kolekcji największych projektantów mody, nie jest łatwe. Lou jak zawsze wkłada całe serce w wykonywanie swoich obowiązków i szybko odnajduje się w nowej roli. Świat, w który wkracza jest całkowitą nowością, ale istnieje szansa, że stanie się jej codziennością.


Zobacz także: „Dziewczyna, którą kochałeś” Jojo Moyes


Jednocześnie Lou bardzo tęskni za domem, a szczególnie za swoim nowym chłopakiem Ratownikiem Samem. Tysiące kilometrów to wyzwanie dla ich kruchego i bardzo krótkiego związku. Louisa i Sam muszą wykazać się wyjątkowym zaufaniem i miłością, żeby przetrwać tę trudną, choć ważną próbę.

Sprawy nie ułatwia sobowtór Willa – Josh, równie przystojny i bogaty mężczyzna z wyższych sfer, który nie ukrywa swojego zainteresowania Louisą.

Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna, aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?

Cytat z okładki

Jak Lou poradzi sobie w nowym życiu? Jakie sekrety mają ludzie z „wyższych sfer”? Czy wiele różni „ich” od „nas”? Jak odległość i tęsknota pokierują związkiem Lou z Samem? Czy Willa i Josha łączy coś więcej, niż tylko wygląd? Jak pojawienie się Josha wpłynie na decyzje i zachowanie Lou?

Jak ukrywane przez lata sekrety wpływają na najbliższych sobie ludzi? Czy niewiedza jest bardzo uciążliwa? Jak wiara w cel pomaga przetrwać nawet najgorsze chwile? Czy miłość i przebaczenie zmienią ludzi? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?

„Moje serce w dwóch światach”, czyli kolejny hit Jojo Moyes

Wielowątkowa, intrygująca powieść nie tylko o losach znanej już wszystkim Louisy Clark, ale także nowych, interesujących postaci zawładnęła moim sercem, tak samo jak „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”. Jojo Moyes po raz kolejny pokazała swój ponadprzeciętny kunszt pisarski, a także umiejętność mówienia o rzeczach trudnych, ważnych w przyjemny, dodający otuchy sposób.

„Moje serce w dwóch światach” to historia, która ma pokazać, że pozory mylą, a ci których uważamy za przyjaciół, szybko mogą nas zranić, tylko po to, aby ratować samych siebie. W dodatku przypomina, że każda tajemnica, każdy, nawet najgłębiej skrywany sekret, kiedyś ujrzą światło dzienne. Zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie, tylko po to, aby całkowicie zmienić nasze plany.

Autorka nie zapomina również o przesłaniach z poprzednich części. Życie trzeba brać pełnymi garściami i nie należy się poddawać, a przeszkody (właściwie wyzwania) są tylko po to, abyśmy mogli stać się jeszcze silniejsi. Mamy nieograniczone możliwości i od nas zależy, co z nimi zrobimy. Na koniec nie mogłoby zabraknąć ostatniego przesłania Willa do Lou, a dzisiaj ode mnie do Ciebie, drogi Czytelniku.

Po prostu żyj.

„Moje serce w dwóch światach” oczywiście polecam z całego serca, bo wierzę, że Wam również się spodoba. W komentarzach koniecznie podzielcie się swoim zdaniem na ten temat.

Chcielibyście, żeby Louisa Clark wróciła w kolejnej, intrygującej powieści spod pióra Jojo Moyes? Myślicie, że za jakiś czas autorka zdecyduje się na kontynuację?


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.