Biało-czerwone dekoracje kibica podczas Mundialu i Ligi Narodów
marketing

Mundial i Liga Narodów 2018

Polacy są jednymi z najlepszych kibiców sportowych na świecie. Biało–czerwone są nie tylko stroje zawodników, ale także całe trybuny. Zawsze nas widać, słychać i wspieramy naszych, co by się nie działo. 

Mundial w Rosji

W ostatnich tygodniach najważniejszym wydarzeniem sportowym był Mundial w Rosji. Oglądali podobno wszyscy, bez względu, czy znają zasady piłki nożnej czy nie.

Wszyscy to duże słowo, bo należę do tej części (mniejszej?), która nie widziała żadnego meczu – nawet Polaków. Podobno nie powinnam się do tego przyznawać, ale po co kłamać. Nie znam zasad, nawet nie pytajcie co to spalony, bo dla mnie spalony to może być obiad.

W każdym razie Mundial obudził w Polakach dumę narodową. W końcu nasza drużyna dostała się do fazy grupowej. Uf, udało się. Tygodnie, jeśli nie miesiące, przed rozpoczęciem Mundialu media informowały o tym na lewo i prawo.

Po rozpoczęciu mistrzostw było tych informacji jeszcze więcej, a ocen meczy dokonywały osoby, które o piłce wiedzą niewiele więcej niż ja – a przynajmniej tak twierdził mój dziadek (teraz zagorzały kibic, a w przeszłości zawodnik).

Niestety nasza drużyna nie wyszła z grupy, choć jako czynny obserwator mediów, mam wrażenie, że kreowani byli na skład, który ma potencjał nawet na finał. Nie udało się, a mnie to nie zdziwiło. Nie wiem, czy grali dobrze czy źle i absolutnie nie mnie to oceniać. Nie udało się i tyle. Wierni kibice pozostali z nimi, pomimo porażki. Pozostali, czyli tzw. „kibice” zaczęli narzekać, bo w końcu to wychodzi nam najlepiej.

Liga Narodów

Warto jednak wspomnieć o tym, co działo się w sporcie w tym samym czasie. Odbyła się Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Liga składa się z dwóch faz: fazy grupowej, w której udział wzięło szesnaście reprezentacji narodowych oraz turnieju finałowego, do którego awansowało jedynie sześć najlepszych drużyn.

W fazie grupowej Polska reprezentacja zagrała siedemnaście spotkań na czterech kontynentach, a z dziesięciu wyszła zwycięsko. Dzięki tak dobrym wynikom nasza drużyna znalazła się w najlepszej szóstce na świecie.

Nie wygrali całego turnieju, ale są jedną z sześciu najlepszych drużyn na świecie. Czy to nie jest duże osiągnięcie? Myślę że jest. Szkoda tylko, że media całkowicie zignorowały ten temat.

Informacja o meczach siatkówki pojawiała się dopiero, gdy piłkarze odpadli z Mundialu. A o meczach w najlepszej szóstce było kilka słów więcej, tylko dlatego że akurat była dwudniowa przerwa w meczach na Mundialu.

Sytuacja poprawiła się w czasie Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2018.

Mundial kontra Liga Narodów

Piła nożna kontra siatkówka. Absolutnie nie zmierzam nikogo namawiać do tego, żeby przestał oglądać piłkę nożną, a przerzucił się na siatkówkę. Po prostu chciałabym zwrócić Waszą uwagę na to co się ostatnio wydarzyło.

Kreujemy piłkarzy na niesamowicie dobra drużynę, choć wszyscy wiemy, że najlepsi wcale nie jesteśmy i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będziemy. Natomiast gdy odnosimy sukcesy w innym sporcie to się o tym nie mówi lub mówi bardzo mało. Dlaczego?

Siatkówka to nie jedyny sport, w którym nasza reprezentacja narodowa odnosi duże sukcesy. Warto zainteresować się również innymi dyscyplinami, niż piłka nożna, bo mamy się czym chwalić. Napisałam o siatkówce, bo te mecze staram się oglądać zawsze – szczególnie w wypadku drużyny mężczyzn.

Komu kibicujecie? Co myślicie o Mundialu i Lidze Narodów? W jakim sporcie jeszcze jesteśmy świetni, a media o tym zapominają? Dajcie znać w komentarzach.


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

1 KOMENTARZ

  1. A ja nie oglądam ani tego ani tego :P. Jakoś mnie to nie kręci ale masz racje powinniśmy więcej mówić o naszych sukcesach, bo o tej porażce na Mundialu to było słychać wszędzie gdziekolwiek by się nie wyszło…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.