Plakat promujący musical "Piloci" w teatrze Roma
recenzja teatr

Musical „Piloci”

„Piloci” to jedna z propozycji musicalowych Teatru Muzycznego Roma. Historia kochanków rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej w połączeniu z niesamowitą scenografią i muzyką przenosi widza w zupełnie inny świat – pełen miłości, nadziei i trudnych decyzji.

Musical „Piloci” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego to historia wielkiej miłości kochanków z Warszawy, którzy wkrótce po zaręczynach zostają rozdzieleni przez wybuch II wojny światowej. Wojna zmusza młodych pilotów do walki, a kobiety do konspiracji. Najbliżsi ludzie (kochankowie, przyjaciele) zostają rozdzieleni, a kontakt urywa się wkrótce po rozpoczęciu wojny.

Piękna, choć dramatyczna historia połączona z efektowną scenografią (Jeremi Bodnicki), niesamowitą aranżacją muzyczną (Michał Wojnarowski – teksty piosenek, Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz – muzyka i aranżacje) oraz doskonałą grą aktorską pozwoliły widzom na przeżycie tej wyjątkowej historii razem z bohaterami.


Przeczytaj także o miłości, która przetrwa wszystko, czyli historia o prawdziwej miłości w książce Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”


Obsada miusicalu „Piloci”

W obsadzie aktorskiej można zobaczyć ponad 60 aktorów – ze względu na to, że spektakle grane są 7 dni w tygodniu w rolach głównych obsadzonych zostało dwóch – trzech aktorów. Podczas spektaklu, który miałam przyjemność zobaczyć w rolach głównych pojawili się Zofia Nowakowska i Jan Traczyk. Oprócz nich na scenie wystąpili m.in. Janusz Kruciński, Marta Wiejak, Paweł Kubat, Piotr Pikas, Marcin Franc, Ewa Lachowicz, Sylwia Banasik, Robert Rozmus, Karol Jankiewicz i inni. Pełna obsada dostępna jest na stronie Teatru Muzycznego Roma.

Aranżacja musicalu „Piloci”

„Piloci” to musical, który urzekł mnie przede wszystkim scenografią. Z jednej strony typowe teatralne rekwizyty, jak stoliki i antresole na kółkach zmieniane przy zgaszonych światłach. Z drugiej natomiast graficznie przygotowane tło, które pozwalało na przeniesienie się do Warszawy, Londynu i Paryża ogarniętych wojną.

Kolejnym atutem tego spektaklu była muzyka. Jak w każdym musicalu odegrała ona znaczącą rolę. W wypadku „Pilotów” piosenki były doskonale skomponowane. Przygotowanie wokalne połączone ze świetną grą aktorską dały niezapomniany efekt, który z pewnością jeszcze długo będę wspominać.

Uwielbiam teatr, a musical „Piloci” chętnie zobaczyłabym po raz kolejny. Piękna historia w wyjątkowej aranżacji muzycznej i scenograficznej to z pewnością przedstawienie warte obejrzenia. Z całą odpowiedzialnością polecam Wam wyjście do teatru na „Pilotów”

Byliście już na „Pilotach”? Jak Wasze wrażenia? Koniecznie podzielcie się opinią w komentarzach.


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.