Plakat promujący musical "Piloci" w teatrze Roma
recenzja,  teatr

Musical „Piloci”

„Piloci” to jedna z propozycji musicalowych Teatru Muzycznego Roma. Historia kochanków rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej w połączeniu z niesamowitą scenografią i muzyką przenosi widza w zupełnie inny świat – pełen miłości, nadziei i trudnych decyzji.

Musical „Piloci” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego to historia wielkiej miłości kochanków z Warszawy, którzy wkrótce po zaręczynach zostają rozdzieleni przez wybuch II wojny światowej. Wojna zmusza młodych pilotów do walki, a kobiety do konspiracji. Najbliżsi ludzie (kochankowie, przyjaciele) zostają rozdzieleni, a kontakt urywa się wkrótce po rozpoczęciu wojny.

Piękna, choć dramatyczna historia połączona z efektowną scenografią (Jeremi Bodnicki), niesamowitą aranżacją muzyczną (Michał Wojnarowski – teksty piosenek, Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz – muzyka i aranżacje) oraz doskonałą grą aktorską pozwoliły widzom na przeżycie tej wyjątkowej historii razem z bohaterami.

Obsada miusicalu „Piloci”

W obsadzie aktorskiej można zobaczyć ponad 60 aktorów – ze względu na to, że spektakle grane są 7 dni w tygodniu w rolach głównych obsadzonych zostało dwóch – trzech aktorów. Podczas spektaklu, który miałam przyjemność zobaczyć w rolach głównych pojawili się Zofia Nowakowska i Jan Traczyk. Oprócz nich na scenie wystąpili m.in. Janusz Kruciński, Marta Wiejak, Paweł Kubat, Piotr Pikas, Marcin Franc, Ewa Lachowicz, Sylwia Banasik, Robert Rozmus, Karol Jankiewicz i inni. Pełna obsada dostępna jest na stronie Teatru Muzycznego Roma.

Aranżacja musicalu „Piloci”

„Piloci” to musical, który urzekł mnie przede wszystkim scenografią. Z jednej strony typowe teatralne rekwizyty, jak stoliki i antresole na kółkach zmieniane przy zgaszonych światłach. Z drugiej natomiast graficznie przygotowane tło, które pozwalało na przeniesienie się do Warszawy, Londynu i Paryża ogarniętych wojną.

Kolejnym atutem tego spektaklu była muzyka. Jak w każdym musicalu odegrała ona znaczącą rolę. W wypadku „Pilotów” piosenki były doskonale skomponowane. Przygotowanie wokalne połączone ze świetną grą aktorską dały niezapomniany efekt, który z pewnością jeszcze długo będę wspominać.

Uwielbiam teatr, a musical „Piloci” chętnie zobaczyłabym po raz kolejny. Piękna historia w wyjątkowej aranżacji muzycznej i scenograficznej to z pewnością przedstawienie warte obejrzenia. Z całą odpowiedzialnością polecam Wam wyjście do teatru na „Pilotów”

Byliście już na „Pilotach”? Jak Wasze wrażenia? Koniecznie podzielcie się opinią w komentarzach.


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *