Okładka książki "Oskarżenie" Remigiusza Mroza
książka recenzja

„Oskarżenie” Remigiusz Mróz (Joanna Chyłka – tom 6)

„Oskarżenie” wprowadza do życia Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego wiele zamieszania. Remigiusz Mróz nie pozwala im się nudzić. Wracają sprawy sprzed lat, nowe dowody i nowe oskarżenia. Emocji dostarczają również te elementy układanki, które wiążą obecną sprawę z Zordonem. 

Joanna Chyłka podejmuje się nowej sprawy, choć ma wrażenie, że to jeden z tych procesów, którym nie warto poświęcać wiele uwagi. Dawna legenda „Solidarności” została skazana za serię morderstw już lata temu. Nowe dowody, które odkryła żona skazańca nie przekonują Chyłki i ma nadzieję szybko zakończyć tę sprawę, najlepiej bez rozpoczynania procesów sądowych. Tym bardziej, że po obronie poprzedniego klienta i ataku na nią, jaki w związku z tym miał miejsce, nie ma ochoty na prowadzenie nowej sprawy. 

Oskarżenie w świetle nowych dowodów

Jednak gdy kobieta, która odkryła nowe dowody, ginie, Joanna Chyłka wie, że coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że materiał DNA jednej z ofiar sprzed lat zostaje odnaleziony w miejscu nowego przestępstwa. Z chwili na chwilę sprawa staje się coraz ciekawsza i intryguje prawniczkę.

Nie obyłoby się bez zagadek, a w tym wypadku wszystko zdaje się w jakiś sposób łączyć z Kordianem Oryńskim. To jedynie dodaje Joannie Chyłce energii do działania i szukania odpowiedzi. Odstawia swoje problemy na dalszy plan, aby pomóc Zordonowi i wyjaśnić skąd nowe dowody w sprawie Tadeusza Tesarewicza.

Relacja Zordona i Chyłki się pogłębia, więc gdy mężczyzna wpada w coraz większe kłopoty, kobieta zamierza zrobić wszystko, aby go obronić. Przeszłość Kordiana wraca w najmniej oczekiwanym momencie i zdecydowanie chce namieszać w jego teraźniejszym życiu.

Jak przeszłość Zordona łączy się z nowymi dowodami w sprawie skazanego Tadeusza Tesarewicza? Czy to definitywny koniec kariery prawniczej Kordiana Oryńskiego? Co Joanna Chyłka jest w stanie zrobić dla swojego byłego podopiecznego? Kto wyciągnie pomocną rękę, a kto okaże się prawdziwym wrogiem?

„Oskarżenie” – chwila dla Zorodna

„Oskarżenie” to zdecydowanie tom poświęcony Kordianowi Oryńskiemu. Oczywiście główną bohaterką nadal jest Joanna Chyłka, ale tym razem to Zordon wysuwa się na pierwszy plan, bo to on ma kłopoty. I to wcale nie takie małe.

Po tym jak aplikant opuścił salę egzaminacyjną i nie zaliczył egzaminu aplikacyjnego wiedziałam, że nic dobrego się nie wydarzy. Ale to co przygotował dla Zordona Remigiusz Mróz przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Charakterna Joanna Chyłka zrobi wszystko, aby ochronić Kordiana Oryńskiego.

Remigiusz Mróz jest typem autora, który lubi zaskakiwać i zaskakuje na każdym kroku. „Oskarżenie” to świetny tom, a podoba mi się tym bardziej, że Zordon jest tą postacią, którą lubię najbardziej.

Oczywiście, pomijając Joannę Chyłkę, bo jest dla mnie przykładem silnej kobiety, która wie czego chce w życiu. Nie jestem fanką wszystkich jej decyzji, ale na pewno jest świetnie stworzoną postacią, która jest dopracowana w każdym calu.

Dlaczego lubię cykl o Joannie Chyłce?

„Oskarżenie” uświadomiło mi za co tak naprawdę lubię cykl o Joannie Chyłce. Po pierwsze są to świetnie zbudowani bohaterowie – każdy ma swoja historię i każdy ma określone cechy dostosowane do odgrywanej w powieści roli. Po drugie Remigiusz Mróz w interesujący sposób łączy powieść z aktualnymi wydarzeniami w Polsce.

I po trzecie dawno nie spotkałam się z autorem, który w zaledwie kilku zdaniach potrafi wywrócić całą historię do góry nogami. W końcu w „Oskarżeniu” życie Chyłki i Zordona po raz kolejny zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni – nie tylko ze względu na ciążę, ale także podejrzenia względem Kordiana.

Za co lubisz Joannę Chyłkę? A może wręcz przeciwnie, za co nie lubisz Joanny Chyłki? Kto jest Twoją ulubioną postacią z cyklu Remigiusza Mroza? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach. 


Recenzja poprzedniej części: „Inwigilacja” (tom 5)

Recenzja kolejnej części: „Testament” (tom 7)


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

2 KOMENTARZE

  1. Nie czytałam ale muszę to zmienić. Jak tylko znajdę trochę czasu na pewno to nadrobię 😉 Pozdrawiam serdecznie 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.