Urodzinowe balony na pierwsze urodziny bloga
codzienność felieton

Pierwsze urodziny bloga

To nie jest mój pierwszy blog, ale też nie jest to moja pierwsza strona, który obchodzi urodziny. Moje internetowe projekty zazwyczaj utrzymywały się dłużej, niż rok, więc nie raz już taki post tworzyłam.  Jednak ten zdaje się wyjątkowy, z tego prostego powodu, że teraz inaczej podchodzę do prowadzenia bloga, niż to było kiedyś. 

Dokładnie rok temu pojawił się pierwszy post na blogu Najtrudniejszy pierwszy krok. W ciągu następnych dni pojawiły się kolejne wprowadzające posty: Jak było kiedyś? i Jak jest teraz? Zaledwie kilka dni później pierwszy post na Facebooku, obwieszczający mój powrót do blogosfery.   


Jak kiedyś prowadziłam blogi?

Na początku wspomniałam, że tym razem inaczej podchodzę do bloga i dlatego to wszystko jest takie wyjątkowe. Wcześniej blog była dla mnie tylko formą zabicia czasu. W takim sensie, że jak miałam czas to pisałam, a jak mi się nie chciało to nie pisałam. Proste, prawda? Wtedy też nie interesowało mnie też, czy ktoś czyta i co o tym myśli. Nie zajmowałam się również promocją moich blogów. Bo i po co? Było mi to obojętne, robiłam to tylko i wyłącznie dla siebie. 

Druga rzecz jest taka, że wtedy raczej pisałam opowiadania funfiction, a nie felietony, czy recenzje, jak teraz. To była zabawa, w którą bawiłam się z najbliższymi koleżankami. Bo najczęściej to właśnie one nie mogły doczekać się kolejnych postów.

Jak teraz podchodzę do prowadzenia bloga? 

Teraz blog nadal jest moją pasją, ale tym razem jest również jak moje dziecko, o które muszę systematycznie dbać, bo inaczej stanie mu się coś złego. Na bloga wchodzę codziennie – sprawdzam i redaguję wpisy, odpowiadam na komentarze, myślę, co można ulepszyć lub zmienić, robię plany. I nie ma tak, że robię to tylko od czasu do czasu, staram się, żeby posty były regularnie, a komentarze nie pozostawały bez odpowiedzi. 

Kocham to, co robię i sprawia mi to przyjemność, po prostu. A jeśli coś sprawia Ci przyjemność to chcesz to robić, najlepiej cały czas. Oczywiście, jestem tylko człowiekiem i zdarzają się sytuacje, gdy nie mogę się tutaj pojawiać tak często, jak bym chciała – tak jak to było w czasie pisania licencjatu. Jednak, gdy tylko mogłam to wróciłam. 

Życzenia urodzinowe

Może nie powinno się składać życzeń samemu sobie, ale ja to zrobię. Bo w dniu pierwszych urodzin bloga, życzę sobie, żebym przez następny rok miała nadal tyle samo zapału do prowadzenia bloga, jak miałam do tej pory. Wierzę, że dzięki temu rozwijał się będzie nie tylko blog, ale także ja. 

W związku z rozwojem bloga przyszedł też czas na zmiany. Dlatego cztery miesiące po pierwszych urodzinach bloga powstał post Czas na zmiany, a blog zmienił nazwę na Jeden Element.

Ale żeby nie było tak łatwo mam też życzenie urodzinowe. Przez ostatni rok sama wymyślałam tematy i na pewno nadal będę to robić, ale bardzo chciałabym wiedzieć, czy jest coś, o czym chcielibyście przeczytać. Jakie tematy Was interesują? A może jakiś temat powinnam rozszerzyć? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje z powodu pierwszej rocznicy bloga! 🙂 Również życzę Ci niekończącego się zapału do pisania i przede wszystkim ciekawych tematów którymi ściągniesz tutaj jeszcze więcej czytelników 🙂 Ja także długo prowadziłam swojego bloga, ale teraz postanowiłam zacząć od nowa, z czystą kartką. 🙂

    • Cóż najtrudniejsze są pierwsze kroki, potem już jakoś idzie. Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę niekończącej się przygody z blogowaniem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.