Kadr w serialu "Pułapka" TVN z Agatą Kuleszą
film i serial recenzja

„Pułapka” TVN – recenzja

Serial „Pułapka” to najnowsza produkcja TVN’u, która przyciągnęła tysiące widzów. Z jednej strony promocja nowego serialu rozpoczęła się już w połowie wakacji, czyli na długo przed rozpoczęciem emisji. Z drugiej po obejrzeniu pierwszego odcinka każdy chciał więcej. Ale po kolei.

„Pułapka” – fabuła

„Pułapka” to serial kryminalno-obyczajowy, w którym przeszłość przenika teraźniejszość i może zmienić przyszłość. Olga Sawicka (Agata Kulesza – na zdjęciu głównym) jest pisarką. Po tragicznej śmierci męża straciła pasję do pisania i nie może skończyć kolejnej powieści. Inspiracja pojawia się, gdy trafia na reportaż telewizyjny, dotyczący zaginięcie nastolatki z domu dziecka.

Ewa i Olga rozwiązujące zagadkę kryminalną w serialu „Pułapka”
Ewa i Olga rozwiązujące zagadkę kryminalną w serialu „Pułapka”

Pod pretekstem spotkania z młodzieżą jedzie do placówki, gdzie zwraca uwagę na Ewę Maj (Marianna Kowalewska), która jest zagubioną, wrażliwą dziewczyną. Olga chce dowiedzieć się o dziewczynie czegoś więcej. Gdy zwraca się z prośbą o pomoc do swojej przyjaciółki, policjantki, uruchamia lawinę niespodziewanych zdarzeń.

Tym samym Olga i Ewa trafiają w sam środek kryminalnej zagadki, która zdaje się dla obu równie niebezpieczna. Zagadka ma swoje początki wiele lat wcześniej, a jeśli Olga chce przeżyć musi być niezwykle ostrożna.

„Pułapka” – bohaterowie

W każdym odcinku (a jest ich tylko sześć) pojawiają się kolejne postacie – komisarz Czarny (Leszek Lichota), prokurator Natalia Różańska (Kinga Preis), Koman (Krzysztof Pieczyński), Major (Jacek Lenartowicz) i inni. Od początku wiadomo, że każda z tych postaci ma swoje znaczenie w całej historii – nikt nie pojawia się przypadkiem, nic nie dzieje się przypadkowo. Jednak aż do ostatniego odcinka nie wiadomo, kto jest kim i dlaczego robi, to co robi. Zagadka oczywiście zostaje rozwiązana, ale dopiero w ostatnich kilku minutach szóstego odcinka.


Zobacz także: Teatr zwany życiem: przeznaczenie


Wszyscy bohaterowi są wielowymiarowi i zbudowani w realny, ciekawy sposób. Każdy coś przekazuje i jest zupełnie inny, dzięki czemu serial zaskakuje i nie da się o nim zapomnieć.

Agata Kulesza i Marianna Kowalewska na planie serialu TVN "Pułapka"
Agata Kulesza (serialowa Olga) i Marianna Kowalewska (serialowa Ewa)

Olga to borykająca się ze stratą wdowa. Jednocześnie jest odważną, silną kobietą, która nie boi się wyzwań.

Ewa to zagubiona nastolatka, która nic nie wie o swojej przeszłości. Za maską pogardy i złości chowa wrażliwość i strach.

Komisarz Czarny ma wiele do ukrycia. Udając złego policjanta stara się schować samego siebie i odsunąć od nawiedzającej go przeszłości.

I tak można by opisać każdą postać, ale po co zdradzać zbyt wiele.

„Pułapka” – scenariusz i reżyseria

Scenariusz „Pułpaki” przygotowali Karolina Frankowska i Michał Godzica, a reżyserem był Łukasz Palkowski. Zdjęciami zajmował się Marian Prokop, a producentami zostali Katarzyna Bielecka i Tomasz Karpiński.

Praca tych osób, a także wyjątkowa gra aktorska (szczególnie głównej bohaterki – Agaty Kuleszy) dały intrygujący efekt w postaci sześcioodcinkowego serialu. Na każdy z nich, co tydzień czekałam z niecierpliwością.


Zobacz także: „Pod powierzchnią” TVN – recenzja


„Pułapka” – promocja serialu

Promocyjny spot serialu od razu przyciągał uwagę, ale jednocześnie znając polskie realia filmowe można było spodziewać się wszystkiego. Fabuła, krótko mówiąc, jest świetna i wciąga od pierwszych chwil. Demony przeszłości nawiedzają każdego bohatera tej powieści.

Nic nie jest takim, jakim się wydaje. Jak zawsze pozory mylą. Choć może się zdawać, że wiesz, co się dzieje i kto za tym wszystkim stoi to… nie masz pojęcia. Jedyne, co wiesz to, to że każdy coś znaczy i podejrzewasz, że każdy jest w jakiś sposób zamieszany w tę historię.

Obejrzałam wszystkie sześć odcinków i miałam nadzieję, że wszystko stanie się jasne, gdy obejrzę ostatni. Niestety, już wcześniej wydało się, że będzie więcej niż jeden sezon, a co za tym idzie konieczne jest pozostawienie widza w niepewności. Zagadka pierwszego sezonu zostaje wyjaśniona. Dowiadujemy się, kto stał za tym, co działo się w przeszłości i kto zaaranżował obecne wydarzenia. Jednak ostatnia scena nie pozostawia złudzeń – spotkamy się w następnym sezonie. Szczerze? Już nie mogę się doczekać.

Kto oglądał „Pułapkę”? Jak Wam się podobało?


Na blogu możecie też przeczytać recenzję drugiego sezonu kryminalnego serialu TVN „Pułapka” z Agatą Kuleszą


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.


*zdjęcie ze strony TVN – „Pułapka”

2 KOMENTARZE

  1. Już dawno żaden serial nie wciągnął mnie tak jak Pułapka, tutaj niczego nie można było być pewnym, każdy odcinek wnosił inny trop i jeszcze długo po emisji człowiek zastanawiał się jak to rozgryźć. Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.