Agata Kulesza na plakacie drugiego sezonu "Pułapki" TVN
film i serial recenzja

Recenzja drugiego sezonu kryminalnego serialu TVN „Pułapka” z Agatą Kuleszą

Agata Kulesza powraca jako serialowa Olga Sawicka w hicie TVN’u „Pułapka”. Kolejna kryminalna zagadka sprzed lat miesza w życiu pisarki i jej adoptowanej córki Ewy. Tym razem niebezpieczeństwo zdaje się jeszcze większe niż poprzednio. Czy sezon drugi serialu jest lepszy od pierwszego?

Olga Sawicka napisała kolejną książkę. „Bestia” to wydawniczy bestseller, tym bardziej, że opiera się na faktach. Jednak pisanie o wydarzeniach z przeszłości kogoś innego niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Szczególnie, gdy piszesz o seryjnym mordercy.

Tytułowy „Bestia” powraca i znów zabija. Zgwałcone ofiary bez gałek ocznych to widok przerażający, ale jemu sprawiający przyjemność. Olga i Ewa muszą zmierzyć się z zabójcą, nie mając pojęcia kim jest. Najważniejsza dla kobiet jest ich relacja i będą bronić siebie nawzajem niezależnie od wszystkiego.

Agata Kulesza i Marianna Kowalewska w drugim sezonie "Pułapki"
Od lewej: Agata Kulesza, Marianna Kowalewska

Tak samo było w pierwszym sezonie „Pułapki” przeszłość powraca, aby namieszać w teraźniejszości. Książka Olgi Sawickiej i powrót „Bestii” to nie jedyne wydarzenia, które zakłócą względnie spokojne życie Olgi i Ewy.

Kto jest „Bestią”? Dlaczego seryjny morderca powrócił właśnie teraz? Jakie sekrety odkryje Olga Sawicka? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto pomaga przestępcom? Kto pragnie śmierci Olgi? Jak napisanie powieści na faktach wpłynie na życie pisarki?


Zobacz także: „Ktokolwiek widział” Claire Douglas – recenzja książki


Pułapka wielowątkowości

Podobnie, jak w pierwszym sezonie, tak i teraz twórcy serialu postawili na wielowątkową historię, w której każde zdarzenie wpływa na kolejne. Przeszłość wpływa na teraźniejszość. W końcu nic nie dzieje się przez przypadek.

Główny wątek to poszukiwanie „Bestii”, która znów w okrutny sposób zabija swoje ofiary. Wszystko wskazuje na to, że morderca czyha również na życie Olgi i Ewy. W dodatku w sprawę angażuje się Czarny, co prowadzi do sprowadzenia niebezpieczeństwa na jego bliskich. Nikt nie może czuć się bezpieczny.

Leszek Lichota i Eryk Lubos w drugim sezonie "Pułapki"
Od lewej: Leszek Lichota, Eryk Lubos

Zagadki kryminalne mają to do siebie, że podejrzanych jest więcej, a odpowiedzi na pytania prowadzą do kolejnych znaków zapytania. Tak jest również w tym wypadku – rozwiązanie pojawia się dopiero w ostatnim odcinku. Czy się go spodziewałam? Podejrzewałam coś? Niby nie wiedziałam, a jednak jak już wszystko wyszło na jaw, wymieniłyśmy spojrzenia pt.: „przecież to było oczywiste”.

Czy wpadłam w pułapkę twórców serialu?

Niestety tym razem serial „Pułapka” trochę mi się dłużył. Nie wpadłam w pułapkę serialu, a przynajmniej nie do końca. Wiele wątków wpływa na to, że zaczynają się on mieszać. Prócz tego osiem odcinków to dość mało, żeby rozwiązać wszystkie wątki. Pierwszy sezon „Pułapki” TVN podobał mi się zdecydowanie bardziej. Po tak dobrym początku spodziewałam się po twórcach serialu więcej.

Oczywiście nadal jest to interesująca, trzymająca w napięciu historia. Gra aktorska Agaty Kuleszy, Leszka Lichoty, Marianny Kowalewskiej oraz pozostałych jest świetna, całość ogląda się z zainteresowaniem. Scenarzysta dał z siebie wszystko, a scenografia dopełniała całość. „Pułapka” to dobry serial, który ogląda się z wypiekami na twarzy. Natomiast w porównaniu do pierwszego sezonu czegoś mi po prostu brakowało.

Jednocześnie jakiekolwiek niedociągnięcia nie zmieniają mojej opinii i gorąco polecam serial produkcji TVN’u. Jeśli nie widzieliście „Pułapki”, gdy była emitowana to pewnie będzie dostępny gdzieś w odmętach internetu.

Oglądaliście „Pułapkę”? Który sezon był lepszy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.


Wszystkie zdjęcia pochodzą z wyszukiwania Google’a.


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.