Okładka książki "Testament" Remigiusza Mroza
książka recenzja

„Testament” Remigiusz Mróz (Joanna Chyłka – tom 7)

„Testament” Remigiusza Mroza to siódmy tom z cyklu o Joannie Chyłce. Po raz kolejny prawniczka staje przed sprawą zawiłą, której nie podjąłby się nikt inny. Zresztą Rafał Kranz nie chce nikogo innego. Joanna Chyłka jeszcze raz pokazuje swój nieprzeciętny charakter i wyjątkowe, prawnicze umiejętności. 

Gdy Joanna Chyłka była w ciąży często widywała się ze znanym warszawskim ginekologiem, jak każda kobieta w tym stanie. Jednak nigdy nie spodziewałaby się, że on również będzie chciał skorzystać z jej usług.

Testament to więcej kłopotów niż korzyści

Rafał Kranz nagle otrzymuje w spadku zapuszczoną nieruchomość w centrum Warszawy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że otrzymał ją od jednej ze swoich pacjentek. W dodatku takiej, która odwiedziła jego gabinet tylko raz. Ginekolog jedzie na miejsce, a tam znajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu.

Policja szybko zaczyna się interesować sprawą i jest gotowa aresztować lekarza pod zarzutem zabójstwa. W tym momencie powinna wkroczyć Joanna Chyłka i z całą swoją prawniczą wiedzą bronić ginekologa. Jest to sprawa trudna i z wieloma niewiadomymi – czyli jedna z tych, które Chyłka lubi najbardziej. Jednak prawniczka jest zaabsorbowana pomocom Zordonowi i to jest jej życiowy priorytet. To pozwala jej na odcięcie się od myśli o stracie, która wstrząsnęła nią bardziej niż jest w stanie przyznać przed samą sobą.

Zordon w potrzebie

Wszystko zmienia się, gdy okazuje się, że obrona Rafała Kranza może być pomocna w obronie Kordiana Oryńskiego. Po raz kolejny układy i znajomości pomagają w pracy znanej warszawskiej prawniczki. Bo Joanna Chyłka zrobi wszystko, żeby wygrać sprawę Rafała Kranza i wyciągnąć z kłopotów mężczyznę, który wiele dla niej znaczy.

Czy po raz kolejny Joannie Chyłce uda się wygrać wszystkie sprawy? Czy strata dziecka wpłynie na życie codzienne i zawodowe prawniczki? Jak Zordon poradzi sobie z zarzutami i czy pozwoli, aby Joanna mu pomogła? Dlaczego ginekolog dostał spadek od swojej pacjentki? Jak Rafał Kranz może pomóc w obronie Kordiana Oryńskiego?

Co znajdziemy w „Testamencie”?

Zdaje mi się, że „Testament” Remigiusza Mroza to książka o tym, że znajomości żądzą naszym życiem. Ale jednocześnie ludzie nie zrobią nic, gdy nie widzą korzyści swoich ewentualnych działań. Prócz tego każdy człowiek coś przeskrobał i każdy coś ukrywa. A czasem pomocną dłoń otrzymamy od tego, od kogo najmniej się spodziewamy.

W „Testamencie” podoba mi się nie oczywistość działań oskarżonego i to, że właściwie do samego końca nie byłam w stanie domyślić się kto, co i dlaczego. Remigiusz Mróz widzi wszystko i w dodatku potrafi to przekazać w interesujący sposób.

Cykl o Joannie Chyłce to nie są zwykłe historie warszawskiej prawniczki, która zmaga się ze sprawami klientów oraz własnymi problemami. Cykl stworzony przez Remigiusza Mroza to historie o sprawach ważnych społecznie. Poruszane są problemy różne, ale w sposób, w który czytelnik jest w stanie uwierzyć i się nimi do pewnego stopnia zainteresować.

To nie są zdrady, rozwody, czy zabójstwa – jak można by się spodziewać po książce prawniczej. To są alkoholizm, układy, poronienia, wyższość pieniądza we współczesnym świecie.

Myślicie, że „Testament” to dobra książka? Co sądzicie o poruszanych przez Remigiusza Mroza tematach w cyklu o Joannie Chyłce? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach, chętnie porozmawiam na ten temat. 


Recenzja poprzedniej części: „Oskarżenie” (tom 6)

Recenzja kolejnej części: „Kontratyp” (tom 8)


Podobał Ci się ten post? Koniecznie zostaw swoją opinię w komentarzu i polub fanpage Jeden Element na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wykształcenia dziennikarka, marketingowiec. Z zawodu specjalistka SEO. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z marketingiem. Napisałam licencjat na temat reklamy i technik wywierania wpływu na ludzi. Moim największym hobby jest pisanie. Spełniam się tworząc bloga, ale piszę również książki.